2421/​44

Barok chatol af egetræ, overskab med to fyldningslåger bag hvilke hylder og skuffer, herunder skriveklap bag hvilke rum og skuffer til opbevaring, underdel med én smal skuffe samt tre skuffer. Dekoreret med profilerede kanter. 18. årh.s. midte. H. 220. B. 116. D. 57.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgler medfølger.

Eftersyn
Fra i Aarhus
Sælges
Vur­dering

6.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
107745 1.500 DKK