2421/197
Tre tupilakker en af udskåret kaskelottand, trommedanser af rensdyrtak (Holsteinsborg), lille tupilak / “Hundeslæde” af udskåret hvalrostand, Sidstnævnte udført af Magsanguarsuaq Sadorana fra Qaanaaq. H. 2–17 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag og reparationer. CITES medfølger. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
3 bud
883810 | ||
801859 | ||
164145 |