2420/​515

Dansk møbeldesign

Et par overpolstrede lænestole med ben af bejdset bøg, betrukket med lyst bouclé. 1930–40'erne. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Professionelt nybetrukket.

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt