2420/​522

Umberto Asnago

“Progetti”. Sæt på fire armstole af bøg og nøddetræ. Sæde og ryg betrukket med lys uld. Formgivet 1987. Udført og mærket hos Giorgetti, Italien. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Uld med pletter, smuds og defekter.

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
164145 7.000 DKK