2420/816
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
To legetøjsfigurer af hhv. abe af teak og limbatræ samt gravhund af valnød, begge med bevægelige dele. Stemplet hhv. Kay Bojsen Design og Kay Bojsen Design, Copyright. H. 9,5 og 27. (2)
Træsort på gravhund rettet 07.05.24.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Abe med revne på ene fod.
Vurdering
Hammerslag
14 bud
1154390 | ||
926271 (Autobud) | ||
1154390 | ||
926271 (Autobud) | ||
1154390 | ||
926271 (Autobud) | ||
801465 | ||
926271 (Autobud) | ||
801465 | ||
926271 (Autobud) | ||
801465 | ||
926271 | ||
936764 | ||
896810 |