Carl Bloch (f. København 1834, d. sst. 1890)
“Tornekronet Kristushoved”. Tryksign. Carl Bloch 1881. Koldnålsradering. Pladestørrelse 10 × 8.
R. J. Thieles fortegnelse over Carl Blochs raderinger opus 21.
Papiret er let gulnet. Enkelte mindre misfarvninger. Monteret i passepartout. Undersøgt i ramme.
Næste bud
Dit maksbud
3 bud
1114952 | ||
945665 | ||
1114952 |
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.