2420/629
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
Stor abefigur af patineret teak og limbatræ. Bevægeligt hoved, arme og ben. Stemplet Kay Bojesen, Denmark, Copyright. Liggende L. 47.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Ene fod med revner i træet.
Vurdering
Hammerslag
14 bud
874170 | ||
807890 | ||
1136827 (Autobud) | ||
926271 | ||
1136827 (Autobud) | ||
936764 | ||
1136827 | ||
936764 | ||
1136827 | ||
901652 | ||
1136827 | ||
1139676 | ||
874170 | ||
849670 |