2420/​852

Richard Nissen (f. 1928, d. 2022)

Stor salatskål af massiv stavlimet palisander med let konkave sider. Sign. Richard Nissen under bunden. Udført 1960–1970'erne. Tilhørende salatbestik. H. 19. Diam. 40,5. (3)

Almindelig brugsslitage. Enkelte tørresprækker. En lamel med løs limning.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

4 bud

Tidspunkt Byder Bud
955503 1.150 DKK
248892 (Autobud) 1.100 DKK
955503 1.050 DKK
248892 1.000 DKK