2420/​58

Peder Holm (f. 1797, d. 1875, organist i Vor Frue Kirke, Aarhus)

Sommerlandskab med udsigt over Aarhus Bugt set fra Moesgård. Sign. monogram, 1861. Olie på lærred. 60×82.

Krakeleringer. Let skævvredet i ramme.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

15 bud

Tidspunkt Byder Bud
322829 (Autobud) 10.000 DKK
846261 10.000 DKK
322829 (Autobud) 9.500 DKK
846261 9.000 DKK
322829 (Autobud) 8.500 DKK
846261 8.000 DKK
322829 (Autobud) 6.500 DKK
802449 6.000 DKK
322829 (Autobud) 5.500 DKK
802449 5.000 DKK
322829 (Autobud) 4.800 DKK
802449 4.600 DKK
322829 (Autobud) 4.400 DKK
801536 4.200 DKK
322829 4.000 DKK