2420/293
Yu Huiguang (f. 1945, d. 1996)
Stort kinesisk fad af porcelæn, dekoreret i farver og guld med snelandskab med figurer og både. Sign. Hui Guang, 1991. Diam. 55.
Reparation i højre side. Krakeleringer i den hvide glasur. Defekt stand af træ medfølger.
Vurdering
Hammerslag
1 bud
1154795 |