2420/119
Stort standur i søjleformet kasse af bemalet og guldstafferet træ. 18. årh.s slutning. H. 220. B. 59.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul, Optræksnøgle og To lodder medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||