2420/916
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
“Havdrengen”. Figurgruppe af patineret diskometal i form af dreng og fisk. Stemplet monogram Just A. Dessin 2114. H. 25.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
3 bud
99927 | ||
942187 | ||
609897 |