2420/​621

Arje Griegst (f. København 1938, d. 2016)

“Hvid Konkylie”. 11 middagstallerkner af porcelæn dekoreret med transparent glasur. Tryksign. monogram, hhv. 624 og 14172. Kgl. P. Diam. maks. ca. 25. (11)

Almindelig brugsslitage. En tallerken med minimalt kanthak på undersiden af fanen. Der medfølger en ekstra tallerken med afslag på undersiden af fanen.

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
961287 7.500 DKK
1080873 7.000 DKK