2420/632
Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965)
Frits Henningsen: Lænestol af mahogni, sæde, ryg og sider med betræk af delvist dybthæftet hestehår. Udført hos snedkermester Frits Henningsen. 1930–40'erne.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Det ene bagben med reperation.
Vurdering
Hammerslag
4 bud
106569 | ||
510262 | ||
106569 | ||
827717 |