2420/​55

Ubekendt maler, ca. 1800

Portræt af Friedrich Berg. Usigneret. Olie på lærred. 83×63,5.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1948, 2019 no. 34.

Lærred bør strammes op. Mærker fra blændramme. Retoucheringer og reparationer. Mindre krakeleringer.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.600 DKK

9 bud

Tidspunkt Byder Bud
899718 (Autobud) 4.600 DKK
998214 4.400 DKK
899718 (Autobud) 4.200 DKK
998214 4.000 DKK
899718 (Autobud) 3.800 DKK
998214 3.600 DKK
899718 3.400 DKK
883566 3.200 DKK
998214 3.000 DKK