2420/​666

Armstol med stel af stained beech. Ryg, sæde og armlæn betrukket med lyst velour. Model B123. Udført hos Planmøbel, Aarhus.

Model oprindeligt tegnet til Aarhus Raadhus, 1941, Cirka 1937–1942.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Mindre revner i træet.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

650 DKK

14 bud

Tidspunkt Byder Bud
1037237 650 DKK
837203 600 DKK
1037237 550 DKK
1151531 500 DKK
1037237 480 DKK
1151531 460 DKK
1037237 440 DKK
1151531 420 DKK
312972 400 DKK
1151531 380 DKK
1069736 360 DKK
1151531 340 DKK
312972 320 DKK
1151531 300 DKK